Itt vannak elméleti kérdések vannak képletek amit meg kell tanulni ahhoz, hogy meg tudj oldani egy-egy példát.
Segítek egy-egy példán keresztül megmutatom , hogy nem is olyan bonyolult.
Mindenkinek a chas flow kimutatás a bonyolult. Nézzük meg együtt:
Cash flow-kimutatás
A cash flow-kimutatás tagolása
I. Szokásos tevékenységből származó pénzeszköz-változás
(Működési cash flow, 1-13. sorok)
1. Adózás előtti eredmény +
2. Elszámolt amortizáció +
3. Elszámolt értékvesztés és visszaírás +
4. Céltartalék képzés és felhasználás különbözete +
5. Befektetett eszközök értékesítésének eredménye +
6. Szállítói kötelezettség változása +
7. Egyéb rövid lejáratú kötelezettség változása +
8. Passzív időbeli elhatárolások változása +
9. Vevőkövetelés változása +
10. Forgóeszközök (vevőkövetelés és pénzeszköz nélkül) változása +
11. Aktív időbeli elhatárolások változása +
12. Fizetett, fizetendő adó (nyereség után) -
13. Fizetett, fizetendő osztalék, részesedés -
II. Befektetési tevékenységből származó pénzeszköz-változás
(Befektetési cash flow, 14-16. sorok)
14. Befektetett eszközök beszerzése -
15. Befektetett eszközök eladása +
16. Kapott osztalék, részesedés +
III. Pénzügyi műveletekből származó pénzeszköz-változás
(Finanszírozási cash flow, 17-27. sorok)
17. Részvénykibocsátás, tőkebevonás bevétele +
18. Kötvény, hitelviszonyt megtestesítő értékpapír kibocsátásának bevétele +
19. Hitel és kölcsön felvétele +
20. Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök és elhelyezett bankbetétek törlesztése, megszüntetése, beváltása +
21. Véglegesen kapott pénzeszköz +
22. Részvénybevonás, tőkekivonás (tőkeleszállítás) -
23. Kötvény és hitelviszonyt megtestesítő értékpapír visszafizetése -
24. Hitel és kölcsön törlesztése, visszafizetése -
25. Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök és elhelyezett bankbetétek -
26. Véglegesen átadott pénzeszköz -
27. Alapítókkal szembeni, illetve egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek változása +
IV. Pénzeszközök változása (I+II+III. sorok) +
A cash flow-kimutatás sorainak tartalma
A cash flow-kimutatásban a vállalkozó - választásának függvényében - a tervezett és a tényadatokat, illetve az előző év és a tárgyév adatait köteles feltüntetni.
A cash flow-kimutatás elkészítéséhez nem elegendőek a mérleg és az eredménykimutatás adatai. Elkészítésénél abból kell kiindulni, hogy a cash flow-kimutatás fő sorai az elnevezéseknek megfelelő pénzeszköz-változásokat tartalmazzák. Ehhez olyan korrekciós tételeket kell alkalmazni, amelyek segítségével - a levezetés alapján mutatkozó - halmozódások kiszűrésre kerülnek.
Ha valamely tétel a befektetési cash flow-ba tartozik (mint a kapott osztalék, a tárgyi eszközök eladásának bevétele), akkor azt a tételt a működési cash flow nem tartalmazhatja, az eredmény hatását ki kell szűrni. A véglegesen kapott pénzeszköz a finanszírozási cash flow-ba tartozik, és így annak időbelileg elhatárolt összegét a működési cash flow passzív időbeli elhatárolások változása nem tartalmazhatja.
Korrekciós tételek, amelyeket figyelembe kell venni (a felsorolás nem teljes körű):
1. Az "1. Adózás előtti eredmény" sorban a tulajdoni részesedések után kapott osztalékkal, részesedéssel az adózás előtti eredményt csökkenteni kell.
2. A "3. Elszámolt értékvesztés" sorban az adott időszakban elszámolt értékvesztéseket, terven felüli értékcsökkenési leírásokat pozitív előjellel, azok visszaírását negatív előjellel kell figyelembe venni.
3. A "4. Céltartalék képzés és felhasználás különbözete" soron az adott időszaki céltartalék képzés többletét pozitív előjellel, a céltartalék felhasználás többletét negatív előjellel kell figyelembe venni.
4. Az "5. Befektetett eszközök értékesítésének eredménye" sorban a befektetett eszközök eladási ára (kamatozó értékpapír esetén a felhalmozott kamattal csökkentett eladási ára) és könyv szerinti értéke közötti nyereséget negatív előjellel, a veszteséget pedig pozitív előjellel kell figyelembe venni.
5. A "7. Egyéb rövid lejáratú kötelezettség változása" sorban a vevőktől kapott előlegek, a váltótartozások és az egyéb rövid lejáratú kötelezettségek állománynövekedését pozitív előjellel, állománycsökkenését negatív előjellel kell figyelembe venni.
6. Az egyéb sorokon kimutatott eszköz állományváltozásokat (a befektetési cash flow-val, a finanszírozási cash flow-val kapcsolatos tételek kivételével) növekedés esetén negatív előjellel, csökkenés esetén pozitív előjellel kell figyelembe venni, a forrás állományváltozásokat (a befektetési cash flow-val, a finanszírozási cash flow-val kapcsolatos tételek kivételével) pedig növekedés esetén pozitív előjellel, csökkenés esetén negatív előjellel kell beállítani.
7. A "13. Fizetett (fizetendő) osztalék, részesedés" sorban az adott időszak után fizetett (fizetendő, a mérlegkészítés időpontjáig ismertté vált) osztalék, részesedés és a kamatozó részvények után fizetett (fizetendő) kamat összegét kell kimutatni.
8. A "14. Befektetett eszközök beszerzése" sorban az adott időszakban beszerzett befektetett eszközök pénzügyileg rendezett beszerzési értékét kell kimutatni.
9. A "15. Befektetett eszközök eladása" sorban az adott időszakban eladott befektetett eszközök eladási árának pénzügyileg is rendezett értékét kell kimutatni, a kamatozó értékpapírok esetében az eladási árban lévő - felhalmozott - kamattal csökkentett összegben. Itt kell továbbá kimutatni a befektetett eszközök közé tartozó, hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok beváltása miatt kapott, ténylegesen befolyt névérték összegét.
10. A "17. Részvénykibocsátás, tőkebevonás bevétele" soron az adott időszakban jegyzett tőkeemelésből ténylegesen befolyt pénzösszeget kell kimutatni.
11. A "18. Kötvény és hitelviszonyt megtestesítő értékpapír kibocsátásának bevétele" soron az adott időszakban rövid és hosszú lejáratú kötvények és más hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok kibocsátásából származó, befolyt pénzösszeget kell kimutatni.
12. A "19. Hitel és kölcsön felvétele" soron az adott időszakban felvett hitelből és igénybe vett kölcsönből befolyt pénzösszeget kell kimutatni.
13. A "20. Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök, elhelyezett bankbetétek törlesztése, megszüntetése, beváltása" soron a hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök, illetve elhelyezett bankbetétek adott időszakban való törlesztéséből, illetve beváltásából, megszüntetéséből befolyt pénzösszeget kell kimutatni.
14. A "21. Véglegesen kapott pénzeszközök" soron az adott időszakban jogszabály alapján, a tőke-, illetve eredménytartalék javára véglegesen vagy az eredmény javára fejlesztési célból kapott (befolyt) pénzösszeget kell kimutatni.
15. A "22. Részvénybevonás, tőkekivonás (tőkeleszállítás)" soron az adott időszakban jegyzett tőke leszállítás miatt a tulajdonosok részére kifizetett pénzösszeget kell kimutatni, valamint a bevont saját részvény, üzletrész névértékét.
16. A "23. Kötvény és hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok visszafizetése" soron a kibocsátott kötvények és más hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok adott időszakban beváltott, törlesztett összegét kell kimutatni.
17. A "24. Hitel és kölcsön törlesztése, visszafizetése" soron az igénybe vett hitel, kölcsön adott időszakban törlesztett összegét kell kimutatni.
18. A "25. Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök, elhelyezett bankbetétek" soron az adott időszakban hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök, elhelyezett bankbetétek összegét kell kimutatni.
19. A "26. Véglegesen átadott pénzeszközök" soron az adott időszakban, jogszabály alapján, a tőke-, illetve eredménytartalék vagy az eredmény terhére véglegesen átadott pénzeszközöket kell kimutatni.
A konszolidált éves beszámoló kiegészítő mellékletének részét képező cash flow-kimutatást a jelen melléklet szerinti szerkezetben is el lehet készíteni a konszolidált éves beszámoló mérlege és eredménykimutatása adatainak felhasználásával. A konszolidációs különbözeteket, illetve azok állományváltozását a cash-flow azon soránál kell figyelembe venni, amelyikben szereplő tételhez a konszolidált beszámolóba tartoznak.
A 14-27. sorokban kizárólag azokkal a vállalkozásokkal szembeni gazdasági eseményekből eredő adatokat kell feltüntetni, amely vállalkozások nem tartoznak a konszolidálásba bevont vállalkozások közé.
Valós értéken történő értékelés alkalmazása esetén további korrekciós tételeket kell figyelembe venni a valós értéken történő értékelés eredményt érintő hatásainak kiszűrésére.
Összefoglalva:
A Szokásos tevékenységből származó pénzeszközváltozás a jövedelem és a pénzjövedelem közötti összefüggéseket összesíti a pénzeszköz változásokon keresztül.
Ennek részletezése:
Jövedelem:
Ø Az előző időszakban keletkezett, de még nem pénzmozgás ( követelések, kötelezettségek, egyéb forgóeszközök, készletek)
Ø A tárgyidőszakban keletkezett, de még nem pénzmozgás ( értékcsökkenés, értékvesztés, aktív időbeli elhatárolás, passzív időbeli elhatárolás, céltartalék)
Ø A tárgyidőszakban keletkezett, és pénzügyileg rendezett árbevétel, bevétel, költség, ráfordítás
Pénzjövedelem:
Ø A tárgyidőszakban keletkezett, és pénzügyileg rendezett árbevétel, bevétel, költség, ráordítás
Ø Az előző időszakban keletkezett, de akkor pénzügyileg nem rendezett követelésből, kötelezettségből befolyt, illetve kifizetett összeg ( ez a mérlegtételeknek a csak értékváltozás kiszűrése utáni állományváltozásával vehető számításba.
Feladat:
Mivel nem vagy kezdő nem küldök megoldást hozzá!
Kérlek próbáld meg megoldani és a megoldásod visszaküldeni, hogy mégis tudjam hol tartasz!!
Jó munkát neked!
Egy vállalkozás tárgyévi cash-flow kimutatásának összeállításához a következő információkat ismeri:
ESZKÖZÖK (aktívák) Előző év Tárgyév
A. BEFEKTETETT ESZKÖZÖK 79 260 72 655
I. IMMATERIÁLIS JAVAK 10 450 2 440
1. Alapítás-átszervezés aktivált értéke
2. Kísérleti fejlesztés aktivált értéke 8 100 550
3. Vagyoni értékű jogok
4. Szellemi termékek 2 150 1 640
5. Üzleti vagy cégérték
6. Immateriális javakra adott előlegek
7. Immateriális javak értékhelyesbítése 200 250
II. TÁRGYI ESZKÖZÖK 60 510 62 515
1. Ingatlanok és kapcsolódó vagyoni értékű jogok 26 800 20 000
2. Műszaki berendezések, gépek, járművek 22 860 16 600
3. Egyéb berendezések, felszerelések, járművek 8 250 6 360
4. Tenyészállatok
5. Beruházások, felújítások 2 600 2 000
6. Beruházásokra adott előlegek
7. Tárgyi eszközök értékhelyesbítése
III. BEFEKTETETT PÉNZÜGYI ESZKÖZÖK 8 300 7 700
1. Tartós részesedés kapcsolt vállalkozásban 5 700 5 700
2. Tartósan adott kölcsön kapcsolt vállalkozásban
3. Egyéb tartós részesedés
4. Tartósan adott kölcsön egyéb részesedési viszonyban álló vállalkozásban
5. Egyéb tartósan adott kölcsön 2 600 19 555
6. Tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapír
7. Befektetett pénzügyi eszközök értékhelyesbítése
8. Befektetett pénzügyi eszközök értékelési különbözete
B. FORGÓESZKÖZÖK 108 218 103 671
I. KÉSZLETEK 56 872 58 118
1. Anyagok 8 300 8 500
2. Befejezetlen termelés és félkész termékek 2 560 3 210
3. Növendék-, hízó- és egyéb állatok
4. Késztermékek 42 200 34 857
5. Áruk 2 310 8 885
6. Készletekre adott előlegek 1 502 2 666
II. KÖVETELÉSEK 18 561 15 031
1. Követelések áruszállításból és szolgáltatásból (vevők) 16 006 12 026
2. Követelések kapcsolt vállalkozással szemben
3. Követelések egyéb részesedési viszonyban lévő vállalkozással szemben
4. Váltókövetelések
5. Egyéb követelések 2 555 3 005
6. Követelések értékelési különbözete
7. Származékos ügyletek pozitív értékelési különbözete
III. ÉRTÉKPAPÍROK 0 0
1. Részesedés kapcsolt vállalkozásban
2. Egyéb részesedés
3. Saját részvények, saját üzletrészek
4. Forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok
5. Értékpapírok értékelési különbözete
IV. PÉNZESZKÖZÖK 32 785 30 522
1. Pénztár, csekkek 4 310 1 222
2. Bankbetétek 28 475 29 300
C. AKTÍV IDŐBELI ELHATÁROLÁSOK 800 620
1. Bevételek aktív időbeli elhatárolása 800 620
2. Költségek, ráfordítások aktív időbeli elhatárolása
3. Halasztott ráfordítások
ESZKÖZÖK ÖSSZESEN: 188 278 176 946
FORRÁSOK (passzívák) Előző év Tárgyév
D. SAJÁT TŐKE 99 856 116 538
I. Jegyzett tőke 50 000 50 000
Ebből: visszavásárolt tulajdoni részesedés névértéken
II. Jegyzett, de még be nem fizetett tőke (-)
III. Tőketartalék
IV. Eredménytartalék 43 556 49 106
V. Lekötött tartalék 8 100 550
VI. Értékelési tartalék 200 250
1. Értékhelyesbítés értékelési tartaléka 200 250
2. Valós értékelés értékelési tartaléka
VII. Mérleg szerinti eredmény -2 000 16 632
E. CÉLTARTALÉKOK 2 600 1 250
1. Céltartalék a várható kötelezettségekre 2 600 1 250
2. Céltartalék a jövőbeni költségekre
3. Egyéb céltartalék
F. KÖTELEZETTSÉGEK 80 322 55 508
I. HÁTRASOROLT KÖTELEZETTSÉGEK 0 0
1. Hátrasorolt kötelezettségek kapcsolt vállalkozással szemben
2. Hátrasorolt kötelezettségek egyéb részesedési viszonyban lévő vállalkozással szemben
3. Hátrasorolt kötelezettségek egyéb gazdálkodóval szemben
II. HOSSZÚ LEJÁRATÚ KÖTELEZETTSÉGEK 0 8 000
1. Hosszú lejáratra kapott kölcsönök
2. Átváltoztatható kötvények
3. Tartozások kötvénykibocsátásból
4. Beruházási és fejlesztési hitelek 0 8 000
5. Egyéb hosszú lejáratú hitelek
6. Tartós kötelezettségek kapcsolt vállalkozással szemben
7. Tartós kötelezettségek egyéb részesedési viszonyban lévő vállalkozással szemben
8. Egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek
III. RÖVID LEJÁRATÚ KÖTELEZETTSÉGEK 80 322 47 508
1. Rövid lejáratú kölcsönök
2. Rövid lejáratú hitelek 6 200 7 000
3. Vevőktől kapott előlegek 550 1 610
4. Kötelezettségek áruszállításból és szolgáltatásból (szállítók) 41 224 19 338
5. Váltótartozások
6. Rövid lejáratú kötelezettségek kapcsolt vállalkozással szemben 4 150 4 225
7. Rövid lejáratú kötelezettségek egyéb részesedési viszonyban
8. Egyéb rövid lejáratú kötelezettségek 28 198 15 335
9. Kötelezettségek értékelési különbözete
10. Származékos ügyletek negatív értékelési különbözete
G. PASSZÍV IDŐBELI ELHATÁROLÁSOK 5 500 3 650
1. Bevételek passzív időbeli elhatárolása
2. Költségek, ráfordítások passzív időbeli elhatárolása 5 500 3 650
3. Halasztott bevételek
FORRÁSOK ÖSSZESEN 188 278 176 946
Összköltség eljárású eredmény-kimutatás „A” változat
Megnevezés | Előző év | Tárgyév |
01. Belföldi értékesítés nettó árbevétele | 715 551 | 632 422 |
02. Export értékesítés nettó árbevétele | 387 026 | 497 251 |
I. Értékesítés nettó árbevétele (01+02) | 1 102 577 | 1 129 673 |
03. Saját termelésű készletek állományváltozása | 31 240 | -24 880 |
04. Saját előállítású eszközök aktivált értéke | 3 844 | 59 240 |
II. Aktivált saját teljesítmények értéke (+-03+04) | 35 084 | 34 360 |
III. Egyéb bevételek | 16 600 | 292 000 |
Ebből: visszaírt értékvesztés | 800 | |
05. Anyagköltség | 699 522 | 644 523 |
06. Igénybe vett szolgáltatások értéke | 112 000 | 188 751 |
07. Egyéb szolgáltatások értéke | 10 551 | 8 875 |
08. Eladott áruk beszerzési értéke | 47 561 | 51 222 |
09. Eladott (közvetített) szolgáltatások értéke | ||
IV. Anyagjellegű ráfordítások (05+06+07+08+09) | 869 634 | 893 371 |
10. Bérköltség | 135 500 | 134 400 |
11. Személyi jellegű egyéb kifizetések | 18 859 | 16 652 |
12. Bérjárulékok | 57 775 | 56 652 |
V. Személyi jellegű ráfordítások (10+11+12) | 212 134 | 207 704 |
VI. Értékcsökkenési leírás | 24 555 | 16 540 |
VII. Egyéb ráfordítások | 30 121 | 248 882 |
Ebből: értékvesztés | 12 000 | 9 210 |
A. Üzemi (üzleti) tevékenység eredménye | 17 817 | 89 536 |
13. Kapott (járó) osztalék és részesedés | 1 200 | 1 530 |
Ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott | 1 200 | 1 530 |
14. Részesedések értékesítésének árfolyamnyeresége | ||
Ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott | ||
15. Befektetett pénzügyi eszközök kamatai, árfolyamnyeresége | ||
Ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott | ||
16. Egyéb kapott (járó) kamatok és kamatjellegű bevételek | 322 | 289 |
Ebből: kapcsolt vállalkozástól kapott | ||
17. Pénzügyi műveletek egyéb bevételei | 21 | 35 |
Ebből: értékesítési különbözet | ||
VIII. Pénzügyi műveletek bevételei (13+14+15+16+17) | 1 543 | 1 854 |
18. Befektetett pénzügyi eszközök árfolyamvesztesége |
Ebből: kapcsolt vállalkozásnak adott | ||
19. Fizetendő kamatok és kamatjellegű ráfordítások | 1 200 | 27 500 |
Ebből: kapcsolt vállalkozásnak adott | ||
20. Részesedések, értékpapírok, bankbetétek értékvesztése | ||
21. Pénzügyi műveletek egyéb ráfordításai | 310 | 290 |
Ebből: értékelési különbözet | ||
IX. Pénzügyi műveletek ráfordításai (18+19+-20+21) | 1 510 | 27 790 |
B. Pénzügyi műveletek eredménye (VIII-IX) | 33 | -25 936 |
C. Szokásos vállalkozási eredmény (+-A+-B) | 17 850 | 63 600 |
X. Rendkívüli bevételek | 3 200 | 3 310 |
XI. Rendkívüli ráfordítások | 1 950 | 3 668 |
D. Rendkívüli eredmény (X-XI) | 1 250 | -358 |
E. Adózás előtti eredmény (+-C+-D) | 19 100 | 63 242 |
XII. Adófizetési kötelezettség | 21 100 | 24 500 |
F. Adózott eredmény (+-E-XII) | -2 000 | 38 742 |
22. Eredménytartalék igénybevétele osztalékra, részesedésre | ||
23. Jóváhagyott osztalék, részesedés | 22 110 | |
G. Mérleg szerinti eredmény (+-F+22-23) | -2 000 | 16 632 |
Kiegészítő adatok a cash-flow kimutatás összeállításához:
1. Értékvesztések, terven felüli értékcsökkenés ill. azok visszaírása:
· Késztermékek értékvesztése piaci áresés következtében 3 200 EFt
· Árukészlet értékvesztése minőségromlás miatt 2 210 EFt
· Vevőkövetelések elszámolt értékvesztése 3 800 EFt
· Értékvesztés visszaírása a vevőkövetelések esetében 800 EFt
· Sikertelen kísérleti fejlesztés miatt elszámolt terven felüli értékcsökkenés 7 000 EFt
2. Befektetett eszközökkel kapcsolatos állománycsökkenések:
· Értékesített ingatlan eredeti bekerülési értéke 51 000 EFt, az értékesítésig elszámolt értékcsökkenés 7 000 EFt, az eladási ár 72 000 EFt + 25% ÁFA.
· Értékesített műszaki berendezések könyv szerinti értéke 25 000 EFt, eladási ára 29 000 EFt + 25% ÁFA.
· Térítés nélkül átadott számítógépek könyv szerinti értéke 2 600 EFt.
3. Befektetett eszközökre fordított kiadások:
· Immateriális javak beszerzésének értéke 200 EFt + 25% ÁFA
(A vételár teljes egészében kifizetésre került)
· Tárgyi eszközök beszerzésének értéke 89 885 EFt + 25% ÁFA
4. Hitelekre, kölcsönökre vonatkozó adatok:
· A vállalkozás 16 550 EFt hitelt vett fel a tárgyévben és 7 850 EFt-ot fizetett vissza.
5. Egyéb kiegészítő adatok:
· A szállítói állományból beruházási szállító 200 EFt az előző évben, 12 600 EFt a tárgyévben.
· A vállalkozás tárgyévben osztalékelőleget nem fizetett.
· A tárgyévben a vállalkozás további kölcsönt hosszú lejáratra nem helyezett ki.
· Az előző évben és a tárgyévben a nyitott kimenő számlák között befektetett eszközzel kapcsolatos számla a fordulónapon nem volt.
Feladat:
Állítsa össze a vállalkozás cash-flow kimutatását!
Cash-flow kimutatás
I. | Szokásos tevékenységből származó pénzeszköz-változás (1-13. sorok) | ||
1. | Adózás előtti eredmény | ||
2. | Elszámolt amortizáció | ||
3. | Elszámolt értékvesztés és visszaírás | ||
4. | Céltartalék képzés és felhasználás különbözete | ||
5. | Befektetett eszközök értékesítésének eredménye | ||
6. | Szállítói kötelezettség változása | ||
7. | Egyéb rövidlejáratú kötelezettség változása | ||
8. | Passzív időbeli elhatárolások változása | ||
9. | Vevőkövetelés változása | 980 | |
10. | Forgóeszközök (vevő és pénzeszköz nélkül) változása | -7 106 | |
11. | Aktív időbeli elhatárolások változása | ||
12. | Fizetett, fizetendő adó (nyereség után) | ||
13. | Fizetett, fizetendő osztalék, részesedés | ||
II. | Befektetési tevékenységből származó pénzeszköz-változás (14-16. sorok) | ||
14. | Befektetett eszközök beszerzése | ||
15. | Befektetett eszközök eladása | ||
16. | Kapott osztalék, részesedés | ||
III. | Pénzügyi műveletekből származó pénzeszköz-változás (17-27. sorok) | ||
17. | Részvénykibocsátás, tőkebevonás bevétele | ||
18. | Kötvény, hitelviszonyt megtestesítő értékpapír kibocsátásának bevétele | ||
19. | Hitel és kölcsön felvétele | ||
20. | Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök és elhelyezett bankbetétek törlesztése megszüntetése, beváltása | ||
21. | Véglegesen kapott pénzeszköz | ||
22. | Részvénybevonás, tőkekivonás (tőkeleszállítás) | ||
23. | Kötvény és hitelviszonyt megtestesítő értékpapír visszafizetés | ||
24. | Hitel és kölcsön törlesztése és visszafizetése | ||
25. | Hosszú lejáratra nyújtott kölcsönök és elhelyezett bankbetétek | ||
26. | Véglegesen átadott pénzeszköz | ||
27. | Alapítókkal szembeni, illetve egyéb hosszú lejáratú kötelezettségek változása | ||
IV. | Pénzeszközök változása |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése